Kielce v.0.8

Internet
Doodle kielczanina ogłosi rozpoczęcie 22. finału WOŚP

 drukuj stron�
Internet Cywilizacja Kielce Sztuki plastyczne
Wys�ano dnia 10-01-2014 o godz. 15:01:18 przez rafa 8704

Poznaliśmy zwycięzcę trzeciej polskiej edycji konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży Doodle 4 Google. W ciągu zaledwie 4 dni internauci oddali ponad 140 tysięcy głosów, a najwięcej z nich zdobyła praca Jakuba Stanka z Kielc, ucznia trzeciej klasy Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej.W tym roku młodzi artyści mieli za zadanie zilustrować hasło „Mój pomysł na pomaganie innym”. Zwycięski doodle zastąpi logo wyszukiwarki Google już 12 stycznia, oznajmiając internautom rozpoczęcie 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prace, które przeszły do ostatniego etapu konkursu będą tego dnia licytowane, a dochód uzyskany z aukcji wesprze tegoroczny cel Orkiestry.Zwycięzca został ogłoszony podczas uroczystej gali dla finalistów, ich rodzin i przedstawicieli szkół, która odbyła się w warszawskiej Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki. Poprowadził ją Maciej Stuhr, a nagrodę zwycięzcy wręczył na scenie Jurek Owsiak. Jak powiedział szczęśliwy laureat: „Tworząc projekt nasunęło mi się skojarzenie, że tak jak na jabłoni rosną jabłka, podobnie mogą rosnąć ludzkie serca. Stąd w mojej pracy rozłożyste drzewo, które pełne jest czerwonych serduszek”. „Samemu trudno oceniać swoją pracę. Miałem nawet dwóch faworytów, których doodle bardziej mi się spodobały niż mój. Bardzo się jednak cieszę, że mój projekt zyskał najwięcej głosów od internautów” – dodał z uśmiechem Kuba.

Do tegorocznej edycji konkursu Doodle 4 Google napłynęło 25 tys. zgłoszeń z całego kraju, spośród których jury wyłoniło 15 finalistów. Projekty doodli oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klas I - III i IV - VI szkół podstawowych oraz I - III gimnazjów. W obradach jury, obok Hanny Wróblewskiej, dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, wzięli udział: Ania Kuczyńska - jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, Jerzy Owsiak - naczelny dyrygent WOŚP, Olivier Janiak - wydawca magazynu MaleMEN oraz Brian Kaas – designer, ilustrator i twórca doodli.

“Zachęcając do twórczej interpretacji tegorocznego hasła chcieliśmy zobaczyć co dzieci myślą o pomaganiu innym i jak ich zdaniem może ono wyglądać. Młodzi artyści odwoływali się w swoich pracach zarówno do małych, prostych gestów, które niewiele kosztują, ale potrafią sprawić, że na czyjejś twarzy zagości uśmiech, jak i do wielkich akcji społecznych” – powiedział Ariel Adamski z Google Polska. “Co ważne, nawet najmłodsi z nich pokazali, że rozumieją pomaganie jako działania, które powinny być podejmowane nie od święta, ale na co dzień. To bardzo cieszy”.
Zwycięzca konkursu otrzymał stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych oraz grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych dla swojej szkoły. Dodatkowo, wszyscy finaliści otrzymali sprzęt komputerowy. Jednak nie tylko te korzyści płyną z tegorocznej edycji konkursu Doodle 4 Google. W ramach współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy prace, które przeszły do ostatniego etapu konkursu będą licytowane podczas 22. Finału, a dochód uzyskany z aukcji wesprze tegoroczny cel Orkiestry - zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną dla seniorów. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji!
Wszystkie informacje na temat finałowych prac, zasad konkursu, procesu selekcji prac, zespołu jurorów oraz nagród dostępne są na stronie google.pl/doodle4google.


Komentarze

Error connecting to mysql